Uçaktan düşen bir kişinin kimliği tespit edildi

Kabil Havalimanı’nda ABD’ye ait tahliye uçağının iniş takımlarına binerek kaçmaya çalışırken, uçağın yükselmesiyle yere düşerek hayatını kaybeden bir kişinin kimliği belli oldu.

Ta-liban’ın yönetime el koymasının ardından bazı Afganlılar, ülkeden kaçabilmek için ABD Hava Kuvvetlerine ait tahliye uçağına sarılmıştı. ABD’li yetkililer tahliye uçağı indikten sonra uçağın iniş takımlarında insan vücudu parçalarının bulunduğunu açıklamıştı.

GENÇ FUTBOLCU

Afganistan Beden Eğitimi ve Spor Genel Müdürlüğü, ABD uçağının iniş takımlarından düşenlerden birinin milli genç futbol takımından Zaki Anwari olduğunu açıkladı.

SON MESAJI ORTAYA ÇIKTI

19 yaşındaki Anwari’nin Facebook’taki son gönderisinde, “Sen hayatının ressamısın. Boya fırçasını kimseye verme” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Gelecek vaat eden futbolcunun yaşamını yitirmesinin ardından takım arkadaşları sosyal medyada üzüntülerini paylaştı. Anwari’nin ülkenin prestijli Fransız okullarından birine gittiği ve milli takıma ilk olarak 16 yaşında çağrıldığı kaydedildi.

DİĞER İKİSİ DE KARDEŞ

Uçaktan düşerek jayatını kaybedenlerden diğer iki kişinin ise kardeş olduğu belirlendi. 16 ve 17 yaşında olan çocukların Kanada ve ABD’ye yerleşme hayali ile bu girişimde bulundukları belirtilmişti.

ASILSIZ SÖYLENTİ SONU OLDU

iki kardeşin “20 bin kişinin Kanada ya da ABD’ye yerleştirileceğine dair söylenti” duyduktan sonra Kabil havaalanına akın eden grubta olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir