Erdoğan erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarına son noktayı koyarak seçimin 2023’te yapılacağını duyurdu.

Son dönemde muhalefet tarafının dillendirdiği erken seçim meselesi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son açıklamayla yaşanan bu tartışmalara tüm kapıları kapatmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Merkez’de AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu ve seçimlerin takviminde yani 2023 yılında yapılacağını söyledi.

“YAHU OLMAYACAK ERKEN SEÇİM”

Erdoğan, kararlılığını şu ifadelerle belirtti: “Hala erken seçim, erken seçim. Yahu olmayacak erken seçim. Haziran 2023…

“İLKEL KABİLE İŞİ”

Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti o, onlar tarih oldu. 15 ayda bir, 20 ayda bir seçim yapmak bunlar ilkel kabilelerin işidir. Biz modern bir yapının, modern bir dünyanın şu anda uygulamalarını ortaya koyan bir partiyiz ve Cumhur İttifakı’yız.

TÜRKİYE’Yİ YENİ BİR NOKTAYA TAŞIMA SÖZÜ

Türkiye ve bizim için her seçim önemli ve hayatidir. Dünya ve ülkemizin içinden geçtiği şu kritik süreç 2023 seçimlerini çok daha önemli hale getirdi. Eser ve hizmet altyapısı üzerinde ülkemizi inşallah yeni bir safhaya çıkarmış olacağız.

2023 Haziran seçimlerinde, hem cumhurbaşkanlığını kazanarak hem Cumhur İttifakı olarak Meclis’te çoğunluğu elde ederek rekoru çok daha ileriye taşıyacağız.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir