Ekşi Sözlük’te yine çirkin provokasyon

Ekşi Sözlük, çifte provokasyona sahne oluyor. Türkiye’yi İsrail’in eyaleti gibi gösteren bir kullanıcı, ‘ütopya’ devlet hayalini yazdı. Sitede ayrıca halkı isyana teşvik eden ve darbe çağrısı yapan bir başlık daha açıldı. Ekşi Sözlük’te çirkin provokasyonlar: Halk ayaklansın, Türkiye İsrail’in eyaleti olsun.

Türkiye karşıtı içerikleriyle gündeme gelen Ekşi Sözlük, çok çirkin iki provokasyona sahne oluyor.

Sitede açılan bir başlıkta, halkın ayaklanması istendi. Başlığın altında yapılan bazı yorumlarda darbe çağrıları yapıldı.

‘GEZİ’ PİŞMANLIĞI: KAPASİTE YOK!

Halkı isyana teşvik eden paylaşımlarda, Gezi olayları da hatırlatılarak, “örgütlü bir direnişi yönetecek kapasite olmadığından” şikayet edildi. Bazı kullanıcılar ise başlığa tepki göstererek, “İsyana teşvik etmeyin” yorumunda bulundu.

‘TÜRKİYE İSRAİL’İN EYALETİ’ HAYALİ!

Bir başka başlıkta ise Türkiye, İsrail’in eyaleti gibi gösterildi. “Turkish State of İsrail” başlığının altında yapılan bir paylaşımda, Türkiye-İsrail haritaları birleştirilerek ‘ütopya’ oluşturuldu.

Paylaşımda ayrıca, “Efsane bir devlet olurdu. Çok değil 5-10 sene içinde süper güç seviyesinde olmasak da şu halimizden çok daha iyi durumda olurduk” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir