Cuntacılığa özenen emekli amiraller’den sözde “muhtıra”

Emekli Amiral Ergun Mengi’nin başını çektiği 103 Emekli Amiral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarını, hükümeti ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik zehir zemberek ifadeler içeren bir bildiri yayınladı.

Emekli Amiral Ergun Mengi, Atilla Sevim, Nazif ÖZDAĞDEVİREN, Işık BİREN’in başını çektiği 103 Emekli Amiral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarına, hükümete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik zehir zemberek ifadeler içeren bir bildiri yayınladı.Kanal İstanbul projesi, Montrö Sözleşmesinin tartışmaya açılması gibi konuları da içeren açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri için “TSK’nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir” ifadeleri kullanıldı.İşte cuntacı damarın devamı olan 103 Amiral tarafından demokrasiye ve seçilmiş hükümete, parlamento iradesine müdahale anlamına gelen küstah ifadelerin yer aldığı ve 4 Nisan 2021 tarihi konularak hazırlanan o bildirinin tam metni:

“Yüce Türk Milletine, Son zamanlarda gerek Kanal İstanbul, gerekse Uluslararası Antlaşmaların iptali yetkisi kapsamında Montrö Sözleşmesi’nin tartışmaya açılması endişe ile karşılanmaktadır.Türk Boğazları, dünyanın en önemli suyollarından biri olup, tarih boyunca çok uluslu antlaşmalara göre yönetilmiştir. Bu antlaşmaların sonuncusu ve Türkiye’nin haklarını en iyi şekilde koruyan Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye’ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir. Montrö, Karadeniz’e kıyıdaş ülkelerin güvenliğinin temel belgesi olup Karadeniz’i barış denizi yapan sözleşmedir. Montrö, Türkiye’nin herhangi bir savaşta, savaşan taraflardan birinin yanında istemeden savaşa girmesini önleyen bir sözleşmedir. Montrö, Türkiye’nin II. Dünya Savaşında tarafsızlığını korumasına imkân yaratmıştır. Bu ve benzeri nedenlerle, Türkiye’nin bekasında önemli bir yer tutan Montrö Sözleşmesinin tartışma konusu yapılmasına/masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz.Diğer taraftan; son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur. TSK ve özellikle Deniz Kuvvetlerimiz son yıllarda; çok bilinçli bir FETÖ saldırısı yaşamış ve çok değerli kadrolarını bu hain kumpaslara kurban vermiştir. Bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; TSK’nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir.Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.Türk Milletinin bağrından çıkan şanlı bir geçmişe sahip, Ana ve Mavi Vatan’ın koruyucusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personelinin Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştirilmesi elzemdir. Ülkemizin her köşesinde denizde, karada, havada, iç güvenlik bölgesinde ve sınır ötesinde fedakârca görev yapan, Mavi Vatandaki hak ve menfaatlerimizin korunması için Atatürk’ün gösterdiği yolda canla başla çalışan cefakâr Türk Denizcilerimizin yanındayız.Deniz Şehitlerimizi anarak Saygıyla duyururuz.”

Cuntacılığa özenen emekli amiraller’den sözde “muhtıra”” için bir yorum

  • Nisan 3, 2021 tarihinde, saat 11:13 pm
    Permalink

    NASIL OLSA BU KOMUTANLAR EMEKLİ SİYASET MEYDANI BOŞ HDP PKK BOŞLUK BIRAKMIYOR BUYRUN MEMLEKET İÇİN MÜCADELE EDECEKLERSE ÇIKTINIZ MEYDANA DEVAM EDİN AMA MÜSTEMLEKELERİNDEN AĞZI İLE KONUŞMAYIN BU DEVLETİN KASASINDAN HALAMAAŞ ALIYORSUNUZ YAZIK Kİ YAZIK

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir