Büyükşen olayı tamamen aydılandı, gerçek ortaya çıktı

Büyükşen çiftinin katili olduğu iddia edilen şüpheli Ankara’da gözaltına alındı..

BÜYÜKŞEN ÇİFTİNİN KATİL ZANLISI ANKARA’DA YAKALANDI

Konya’da 3 yıl önce öld’ürülen Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen ci’nayeti ile ilgili gözaltına alınan şüphelilerden ci’nayeti azmettirdiğini itiraf ettikleri ileri sürülen Esra Taş ve sevgilisi Abdullah Başdemir ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen tutuklanmıştı. Çifti öld’üren ka’til zanlısı ise Ankara’da yakalandı. Zanlının Abdullah Başdemir’in yanında çalışan çoban Hamidullah A. olduğu öğrenildi.

Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen, eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak öld’ürülmüş, çiftin kızları Fatma Büşra ise saldırgandan ö’lü taklidi yaparak kurtulmuştu.
Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen’in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine jandarma bünyesinde özel ekip kurulmuştu.

EVLERİ KARIŞTIRMIŞ

Konya İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucu ka’tilin evleri karıştırdığı şüphesi üzerinde durulmuş, bunun neticesinde de yapılan operasyonda 25 şüpheli gözaltına alınmış, şüphelilerden ci’nayeti azmettiren Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile ci’nayete yardım eden kuzenler Mustafa ve Zekeriya Okşen çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

KA’TİL YAKALANDI

Türkiye’nin günlerdir konuştuğu Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen ci’nayeti ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cinayetle ilgili soruşturmayı yürüten Jandarma ekipleri tetiği çeken k’atilin izini sürüyordu. Yapılan çalışmaların ardından ci’nayetin azmettiricisi Abdullah Başdemir’in yanında çoban olarak çalışan Hamidullah A., Ankara’da bir adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Cİ’NAYETTEN 3 GÜN SONRA İŞTEN AYRILMIŞ

Çoban Hamidullah A.’nın ci’nayetten 3 gün sonra işten ayrılarak Konya’dan uzaklaştığı öğrenildi. Ankara’da gözaltına alınan ka’til zanlısının sorgulanmak üzere soruşturmanın yürütüldüğü Konya İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir