Bir zamanların en meşhur bebeği büyüdü

Aslında tüm Türkiye ve dünya onu tanıyor. 1999 yılındaki Marmara Depremi’nin sembol ismiydi Erkan… Kocaeli’deki çadır kenti ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’ın kucağına alıp severken burnunu sıkmasıyla tanınan Erkan Işık, artık üniversiteli oluyor.

17 Ağustos 1999, saat 03:02’de merkez üssü Marmara – Gölcük olan depremde resmi rakamlara göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybetti. Yüz binlerce insan yaralandı.

CLINTON’IN BURNUNU SIKAN “ERKAN BEBEK” ÜNİVERSİTELİ OLUYOR 

Depremden birkaç ay sonra Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki çadır kenti ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’ın kucağına alıp severken burnunu sıktığı anlarda fotoğrafı çekilen ve “Erkan bebek” olarak tanınan Erkan Işık YKS tercihlerini yapmaya hazırlanıyor.

ERKAN, ARTIK 22 YAŞINDA

“Erkan bebek”, şimdi 22 yaşında. Erkan Işık, çiğ köfte salonu işleten ailesine destek olurken, bir yandan da üniversiteye hazırlandı. Işık, üniversite tercihini insan kaynakları yönetimi veya radyo ve televizyon programcılığı bölümüne yapmayı düşünüyor.

4 YILLIK BİR ÜNİVERSİTE HAYALİ VAR

Işık yaptığı açıklamada “Üniversite okuma hayalim var ama bu sürede sınava çalışamadım. Şu anda çalışıyorum ama istediğim sonuç olmasa da barajı geçtim. 2 yıllık üniversite okumak istiyorum. Sonra da hedefim, bunu 4 yıllığa taşımak ve iş hayatına atılmak olacak.” dedi.

TERCİHİ İNSAN KAYNAKLARI YA DA RADYO TV PROGRAMCILIĞI

Işık, insan kaynakları yönetimi veya radyo ve televizyon programcılığı alanında eğitim almak istediğini ifade ederek, bu alanlarda tercih yapacağını kaydetti.

“DEVLETİMİZ, AFETLERİN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR”

Ülkemizde yaşanan sel felaketlerine çok üzüldüğünü ifade eden Işık, şu duyguları paylaştı: “Devletimiz, bu afetlerin üstesinden gelecektir, oradaki insanlarımızın yaralarını saracaktır. Can kayıplarımız oldu, onlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bunlar dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanıyor. Önlemler alarak bu afetleri daha rahat atlatabiliriz. Aklımız, fikrimiz, gönlümüz sel bölgesinde.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir