Ahmet Hakan’dan Tanju Özcan’a büyük tepki

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, katıldığı youtube programında anlattıkları büyük tepki toplamıştı.

Özcan, programda sorulan “En eğlenceli anılarınızda birini anlatır mısınız?” sorusuna, “Bir açılış yapıyoruz Bolu’da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz dedi. Ben de hemen Ankara’ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz? dedim. Sıkıntı yok dedi. Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz? Dedi. Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var.” diyerek bir skandala imza atmıştı.

Tanju Özcan iğrenç açıklamasından sonra verdiği cevapta şunları söyledi; “Samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan özür dilemek düşer bana” diyerek “şartlı özür” sundu. Özcan, bugün yaptığı bir açıklamada, tepki çeken sözlerini adeta örtbas etmeye çalıştı.

AHMET HAKAN’DAN TEPKİ GELDİ

Bolu Belediye Başkanı Özcan tesettürlü bir vatandaş hakkında iğrenç imada bulunarak anısını anlattı. Fethiye Belediye Başkanı Karaca ise vatandaşa 12 dakika küfür etti. Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, CHP’li başkanlara tepki gösterdi.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, iğrenç imada bulunarak bir anısını anlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve kendisini eleştiren vatandaşa 12 dakika boyunca küfür eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya tepki gösterdi. Hakan’ın, “Faşist olduğu kadar müptezelmiş de” başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir anısını paylaşmış.

Tesettürlü bir hanım, Tanju Özcan’a “Başkanım benim bebeğim olmuyor, yardımcı olur musunuz?” demiş. Tanju Özcan da tüp bebekle ilgili bu gayet masum yardım talebini, son derece münasebetsizce yorumlayıp “Hanımefendi, ben size nasıl yardımcı olabilirim?” diye cevaplamış.

Tanju Özcan’ın bu anısını, “Biraz da gülelim eğlenelim” diye anlatması ise işin en mide bulandırıcı tarafı.

“Ülkemde mülteci istemiyorum” tavrını, “Mülteciye su bile yok” noktasına kadar taşıyan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a şöyle seslenmek isterim:

“Faşist olduğunuz kadar müptezelmişsiniz de…” Sosyal medyada dolaşıyordum. Bir videoya tıkladım. Hay tıklamaz olaydım.

Adamın biri, karşısındakine küfürler yağdırıyor. Her cümlesi küfür. Hem de en aşağılık türden. Ana, bacı falan karıştırarak sıralıyor küfürleri adam. Durmuyor. Hayatta işitmediğim türde küfürlerine bıkmadan devam ediyor.

Muhayyilemi daha fazla kirletmemek adına küt diye kapattım videoyu.

Kimmiş bu adam diye şöyle bir araştırınca… Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca olduğunu öğrendim. Partisini bilmiyordum. Baktım. CHP’li imiş.

Var ya… On iki buçuk dakika süren küfürlerin sadece buçuğunu AK Partili bir belediye başkanı etseydi… Bazıları manşetlere çekerler ve en az iki buçuk gün bu konuyu tartışırlardı.

Hürriyet, Ahvalturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir